DRFG Davida Rusňáka
Investiční skupina DRFG, kterou založil David Rusňák, nabízí fondy a dluhopisy. Investice do fondů jsou zajišťovány prostřednictvím vlastní distribuce. Fondy na trhu si vybudovaly velkou důvěryhodnost a mají skvělou výkonnost. O tom ostatně svědčí i mnohé recenze. David Rusňák nyní očekává, že tento investiční nástroj začnou prodávat i významní externí partneři, což následně pomůže růst jednotlivých fondů urychlit. Za správu investičních fondů skupiny DRFG nyní zodpovídá Josef Eim. Ekonomická recese měla u nás pozdější nástup a později i odezněla. Proto u nás začali opětovně investovat lidé mnohem později než ve světě. Tam se nárůst investic pozoruje už od roku 2010.
Změny ve formách kolektivního investování
Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka nabízející fondy a dluhopisy si už všimla, že se v poslední době Češi přestali bát investovat. Zlepšila se i jejich finanční situace. Právě z toho důvodu se při zakládání obou podílových fondů investiční skupina vydala relativně konzervativní cestou. Záměrně se nevydala směrem investování prostřednictvím akcií a dalších volatilních instrumentů. Právě proto stabilně vydělává kolem 4 až 5 % ročně. Během posledních 3 let se objevilo velké množství alternativních druhů investic. To, že se bitcoin za uplynulý rok vyšplhal na pětinásobek, je zhodnocení, o kterém se investorům v konzervativních instrumentech může jen zdát. Tato spekulace s sebou ale nese i velké riziko propadu, ke kterému může dojít opravdu kdykoliv.
Změna investičního chování
Lidé v zahraničí investují do exotických produktů, vína, známek i automobilových veteránů. Češi ale spíše zůstávají věrní konzervativním nástrojům. Opatrnost v investicích je nyní na místě. V zahraničí je patrný trend přechodu z aktivních forem investování k těm více pasivním. To znamená, že lidé v poslední době přestávají svěřovat prostředky portfolio manažerům, kteří s nimi aktivně nakládají, zhodnocují je a ideálně poráží výkonnost trhu. Spíše se o ně chtějí starat sami, své prostředky zhodnocují prostřednictvím pasivních instrumentů sledujících výkonnost celého portfoliového koše nebo amerických indexů. Neinvestuje se moc do konkrétních akcií na burze, ale spíše do ekonomiky jako celku.